3 راه حل رفع مشکل سرعت سایتهای وردپرسی

چکیده :
وقتی یک سایتی لود میشه یا به عبارت دیگر وقتی آدرس وب سایت را در مرورگر وارد میکنیم تا زمانیکه کل سایت کامل بارگزاری بشه مهمترین قسمت از سایت هست. چراکه اون شخصی که وارد سایت شده برای هدفی وارد شده و میخواد یا اطلاعات بگیره از شرکت یا از محصولات یا اصلا میخواد خرید کنه و اگر این تایمی که سایت بارگزاری میشه، زیاد باشه بی شک حوصله کاربر سر میره و دیگه دوست نداره ادامه بده و تایم حضورش در وب سایت کم میشه.

فهرست مطالب

به اشتراک بگذارید...

گوگل بزرگترین و محبوبترین موتور جستجو برای سایتهای ایرانیست. البته امروزه بخاطر معرفی هوش های مصنوعی موتور های جستجو دیگر مانند بینگ هم مورد توجه قرار گرفته است. اما باز هم گوگل جایگاه خود را دارد. پس اگر نکات گوگل را برای بهینه سازی سایت از جمله نکاتی که برای افزایش سرعت سایتهای وردپرسی ارائه می دهد را استفاده کنید قطعا به نتیجه مثبتی خواهید رسید.

یکی از مهمترین پارامتر های بیان شده سمت گوگل افزایش سرعت سایتهای وردپرسی است. که در ادامه سه راه حل را ارائه شده است. قابل به ذکر است که افزایش سرعت در سایتهای وردپرسی نکات زیادی را شامل می شود که در صفحه افزایش سرعت سایت در وردپرس توضیحات بیشتری ارائه شده است می توانید، در صورت به نتیجه نرسیدن از این نکات هم بهره بگیرید.

تاثیر سرعت وب سایت در جذب کاربر

وقتی یک سایتی لود میشه یا به عبارت دیگر وقتی آدرس وب سایت را در مرورگر وارد میکنیم تا زمانیکه کل سایت کامل بارگزاری بشه مهمترین قسمت از سایت هست. چراکه اون شخصی که وارد سایت شده برای هدفی وارد شده و میخواد یا اطلاعات بگیره از شرکت یا از محصولات یا اصلا میخواد خرید کنه و اگر این تایمی که سایت بارگزاری میشه، زیاد باشه بی شک حوصله کاربر سر میره و دیگه دوست نداره ادامه بده و تایم حضورش در وب سایت کم میشه.

دقیقا به همین دلیل هست که بالاترین درجه اهمیت را سرعت یک وب سایت در پارامتر های گوگل دارد.

دلایل کاهش سرعت وب سایت وردپرسی

تصاویر در وب سایت

اولین دلیل محتوا و تصاویر هست که باید بهینه بشن. بخصوص اینکه این تصاویر هر چقدر فرمت مناسب داشته باشه و با کیفیت اما حجم کمتر این حالت ایجاد می شود. حالا اگر در مورد تصاویر اطلاعات کاملی ندارید حتما مقاله چه نوع و سایزی برای تصاویر در وب سایت بهینه است را مطالعه کنید.

فیلترینگ و تحریم های دولتی

دومین دلیل متاسفانه فیلترینگهای شدید که روی هاست ها و اینترنت بین الملل که امروزه ایجاد شده است و از همه بدتر اینکه ما از جانب شرکتهای آمریکایی که یکی از مهترینهای آنها گوگل هست تحریم هستیم. این تحریم روی لود سرویس های خوب مثل فونت گوگل و سایر محصولات گوگل تاثیر زیادی دارد.اگر سایت شما المنتوری هست یا افزونه ای داخلش دارید که خارجی هست ممکنه این افزونه فونت های گوگل را در حین استفاده از افزونه لود کنه. برای اینکه این فونت ها را حذف کنیم چون در سایتهای فارسی زیاد استفاده نمیشه راه حل های زیر را دنبال کنید:

اول اینکه بدونید لود فونت گوگل هم در فرانت (جلوی سایت بخشی که کاربر مشاهده میکند) و در بک اند (بخش مدیریت وب سایت ) به صورت جداگانه انجام می شود.

حذف فونت گوگل از فرانت

سومین دلیل فونت های گوگل در سایت است و چون در سرعت سایتهای وردپرسی فارسی تاثیر گذار است و در 90 درصد نیاز نیست لود بشه. چون سایتهای ایرانی اصلا نیاز به فونت های انگلیسی ندارند و درون فونتهای گوگل فقط چند تا فونت فارسی وجود داره که به نسبت فونتهایی که امروزه توی وب هستند کم کاربرد تر هستند. درنتیجه بهترین کار اینه که فونت ایرانی استفاده کنید و فونتهای گوگل را حذف کنید (البته بازم برای حذف فونتهای گوگل برای افزایش سرعت سایتهای وردپرسی با طراح سایت خود مشورتی داشته باشید.).

برای حذف کافیست به مسیر منوی : المنتور / تنظیمات / پیشرفته وارد شوید و فونت گوگل را غیر فعال سازی کنید.

 

حذف گوگل از پیشخوان وردپرس:

برای حذف این بخش دو روش دارد. روش اول نصب افزونه های فونت است که داخل مخزن گوگل با یک سرچ کوچیک پیدا میشه.

روش دوم : اضافه کردن کد زیر به فایل فانکشن قالب یا اگر المنتور پرو استفاده میکنید وارد منوی المنتور / کد سفارشی شوید و کد خود را وارد کنید.

if(!function_exists(‘za_remove_admin_gfonts’)){
    function za_remove_admin_gfonts(){
      wp_deregister_style(‘elementor-admin-top-bar-fonts’);
      wp_dequeue_style(‘elementor-admin-top-bar-fonts’);
   }
}
add_action(‘admin_enqueue_scripts’, ‘za_remove_admin_gfonts’, 999);

98 پاسخ

  1. Eminem, настоящее имя Маршалл Брюс Мэтерс III, известен как один из величайших рэп-исполнителей всех времен. Своими пронзительными текстами, ярким стилем и потрясающим мастерством в ритме и рифме он завоевал миллионы поклонников по всему миру. Его лучшие песни включают “Lose Yourself”, гимн к само-преодолению, “Stan”, с поразительно интенсивным сюжетом, и “Rap God”, где он демонстрирует свою невероятную скорость и технику. Все эти треки, а также многие другие, отражают его гениальность и влияние на музыкальную индустрию. Скачать mp3 музыку 2024 года и слушать онлайн бесплатно.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها
آخرین محصولات

عضویت در خبرنامه

از آخرین اخبار و تخفیف های ما زودتر از هم باخبر شوید..

مطالب مرتبط